Bir Değişik Uyuzböceği

Herkese yeniden merhaba. Buraya ilk yazımı gönderdiğim günü hatırladım. Kendimi ve cinselliğimi keşfederken bunları bir yandan paylaşabilmeyi çok istemiştim. Ne yazık ki zararlı ilişkiler ve olumsuzluklar yaşadıklarımı adım adım anlatmama engel oldu, fakat paylaşma isteğim azalmış değil ve bir önceki görüşmemizden bu yana yaşadıklarımı aktarmaya hazırım.

Son yazımda aşk benzeri bir duygu hissettiğimden bahsetmiştim. Duygularımın tek taraflı olduğunu öğrendim, peşinden bir süre daha gittiğim halde işin sonunda birbirine kırgın iki arkadaş olarak kalıverdik ve benim sevgi temelli ilişkiler kurma kararım geçerliliğini yitirdi. O saatten sonra bir tane daha tek seferlik ilişkim oldu. Ancak paranoyalarım geçmediği gibi daha da artıyordu ve ben artık bu döngü içerisinde boğulmak üzereydim. Aksiyon halindeyken sorun yoktu ancak sonrası benim için bir kabusa dönüşüyordu yine de o kadar uzun zamandır bu şekilde hareket ediyordum ki kendime engel olamıyordum.

O noktadan itibaren “Sonrasında nasıl hissedeceğim?” sorusuyla ilerleme kararı aldım. Bir gün yine biriyle çok yakınlaştığımızda kendime bu soruyu yönelttim ve midemde başlayan bulantıyla birlikte giyinip evden çıktım. Bu kadar yaklaşmışken kendimi kontrol edebilmenin bana düşündürdüğü tek şey kendimle gurur duyuyor olduğumdu.

O günden sonra hayatımda bir şeyler gerçekten değişmeye başladı. Anlık hevesler için kalbini kırdığım ve yüzüstü bıraktığım iki kişi vardı. İkisiyle de konuşup geldiğim noktayı anlattım ve af diledim. İkisinin de verdiği ortak bir yanıt vardı: “Önemli olan bu kararı aldıktan sonra aynı şeyleri tekrarlamaman, bundan öncesi artık sadece seni ilgilendirir.”

Ferahlamıştım ancak bu durum çok uzun sürmedi. Epeyce alkol aldığımız bir gün, daha önce hiç görmediğim biriyle birlikte oldum. Aşağı yukarı altı aydır değişmek istediğimi söyleyip duruyordum ve ilk kez bu kadar yol almışken yaşadığım bu şey beni oldukça geri çekmişti. Ama bu sefer kendimi bırakmadım. Senin özün bu, ne kadar istesen de değiştiremezsin psikolojisinden kaçtım. Ve kararımı kaldığım yerden uygulamaya devam ettim. O gün benimle olan ve benzer şeyler yaşayan arkadaşlarım da bu süreçte beni yalnız bırakmadı. Konu üstüne konuştuk ve daha sonra hiç yaşanmamış gibi davranmaya karar verdik. Bu biraz kendini kandırmak gibiydi ama bu şekilde birkaç hafta içinde olumsuz etkiden kurtulabildim.

Bir şeylerin değişmekte olduğuna gerçekten inandığımda kendime şunu söylemeye başladım: “Evet, yaptığım her şeyden gurur duymuyorum ama en azından yaşadığım bu deneyimler bende kalıcı bir iz bırakmadı.” Psikolojik boyutla mücadele edebiliyordum ama size daha önce bahsettiğim paranoyalarım asıl kaynağı hastalıklar ve gebelikti. Kendime sağlıklı olduğumu söyleyişimin bir teselliden çok ‘gerçek’ olduğunu bilmeye ihtiyacım vardı bu nedenle gidip gereken testleri yaptırma kararı aldım.

Titreye titreye doktora gidişimin üstünden beş gün geçmişti ki sonuçlarımın çıktığını söyleyen bir telefon aldım. Kan tahlilinden bakılan hepatitler ve HIV negatifti ancak smear testinde bir bozukluk çıkmıştı. Doktorun söylediği üzere HPV benzeri bir virüs sebebiyle rahim ağzında bir hücrenin çekirdeğinde deformasyon görülmüştü. Hastaneye gidip koloskopi olmam ve düzenli kontrolü gerekiyordu. Koşarak annemin çalıştığı hastaneye gittim. Durumu anlattım. Annem test sonucunu alıp beni eve gönderdi.

İki saat sonra arayıp doktorla konuştuğunu, rahim ağzında enfeksiyon kaynaklı bir yara oluştuğunu ve bir yıl sonra testin tekrarlanıp çıkan sonuca göre hareket edileceğini söyledi. Bundan sonra tek eşli olmalı ve uzun bir süre hiç birliktelik yaşamamalıydım. Çünkü yaranın iyileşmemesi durumunda kanserli hücre oluşumu gözlenebilirdi.

Hissettiğim tek şey rahatlamaydı arkadaşlar. Kendimi kandırmıyordum artık. Gerçekten olumsuz bir durum vardı ama ben artık bu konuda bilinçliydim ve paranoyalarım sayesinde bunu, bana gerçekten zarar vermeden öğrenmiştim.

Sağlıklı kalmanız dileğiyle…

-uyuzböceği

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *