Yarışmamız sonuçlandı!

Nasıl ateist oldunuz, ya da ateist olduğunuzu nasıl fark ettiniz?” konulu yarışmamız sonuçlandı. Destek olan, sesimizi çoğaltan, ama her şeyden önemlisi, deneyimlerini bizlerle paylaşan tüm ateistlere teşekkür ediyoruz. Özellikle genç arkadaşların yazılarının çokluğu bizleri umutlandırdı, ayrıca katılımın beklediğimizden fazla olması sebebiyle ilk 5’e degil, ilk 10’a kitap hediye etmeye karar verdik!

Şu anda yazılara (yazarlarıyla beraber) son halini vermekteyiz ve yakın zamanda kazanan yazıları buradan yayınlayacağız.

Ancak öncelikle, bu yarışma sayesinde açıkça fark ettiğimiz (hatta bir bakıma, artık kanıtlarına sahip olduğumuz denebilir) iki gözlemimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Birincisi, her şeyin merak ederek ve inatla merak ederek başladığını, ve bunu takiben, merakından vazgeçmeyerek, soruların peşini bırakmayarak (ve ancak bu şekilde) bizlere dayatılan bu sahne dekorunun ardındakileri keşfedebileceğimizi fark ettik.

İkincisi ve belki de en önemlisi: Arkadaşlar! İşe yarıyor! Basılan kitaplar, yayınlanan makaleler, bloglardaki yazılar, forumlardaki tartışmalar, internetteki videolar, kendi kitaplığınız rafında öylece duran bir kitap bile… Hepsi, hepsi işe yarıyor. Zihninde soru işaretleri dönen bizler (ki Out for Beyond ekibi olarak kendimizi kesinlikle dahil ediyoruz burada), cevap aramak için etrafımıza bakındığımızda gerçekten bu kaynakları görüyoruz, okuyoruz, izliyoruz, takip ettikçe daha çok merak ediyoruz. Eğer bir yerde sesinizi çıkarmak, hikayenizi anlatmak, görüşünüzü ifade etmek istiyorsanız ama tereddütünüz varsa, işte o tereddütleri bir kenara bırakmak için pozitif kanıtımız var artık. Sözünüz boşa gitmiyor, birçok başka sözle birleşiyor ve gerçekten insanların hayatlarını değiştiriyor.

Son olarak, bu bir yarışmaydı ve bir eleme yapmak durumundaydık. Seçtiğimiz yazıların ilham verici, bütünlüklü, düşündürücü ve hatta bir bakıma sürükleyici olmalarına dikkat etmeye çalıştık diyebiliriz. Ancak bu demek değil ki ateist olmanın en güzel ve en etkileyici öyküleri bunlardan ibaret. Sizin öykünüz de neden bir başkasına ulaşmasın, ilham vermesin! Bu noktada sizlerden bir ricamiz var; yazınızı biz yayınlamasak bile, kendi sayfalarınızda ya da Out for Beyond’da yayınlanacak yazıların altında yorum olarak paylaşmanız. Böylece bizim okuma şansı buldugumuz değerli öykülerinizi herkesin okuması ve tartışmasını mümkün kılabiliriz.

Bir kez daha; bize yaşam diye kakalanan bu zaman israfının ötesinde, kendimizi gerçekleştirmek için büyük bir potansiyele sahip olduğumuzu anımsatıyoruz ve sizleri – her boyutuyla – mücadelenin bir parçası olmaya davet ediyoruz ! 
if

1 comment

  1. Böylesine güzel ve anlamlı bir yarışma düzenlediğiniz için teşekkür ederim.Gönderen ilk 10 kişi arasındaydım ve kitabım elime ulaştı teşekkür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.