فارسی

فارسی (farsi)

یک مبارزه‌ی مشترک
در ماه ژوئن امسال سران جی‌۸ (ثروتمند‌ترین کشورهای جهان) در ایرلند شمالی ملاقات می‌کنند. در حالی که شرایط اقتصادی هرروز بدتر می‌شود و سیاره‌ در حال سوختن است، باز هم مثل همیشه، موضوع نشست برای این رؤسا تجلیل از «تجارت معمول» است. نظام سرمایه‌داری: نظامی که برای سود یک اقلیت، دست به تحقیر، بهره‌کشی و قتل اکثریت جامعه می‌زند.
ما در حال برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی یک هفته‌ی کنش و رویداد از ۱۰ تا ۱۸ ژوئن در لندن می‌باشیم. لندن در قلب سرمایه‌داری جهانی می‌باشد. ابرشرکت‌ها، بانک‌ها، کمک‌هزینه‌های انحصاری، و میلیاردرهایی که دارند دنیای ما را چپاول می‌کنند، اسم و آدرس دارند. آن‌ها در برج‌های شیشه‌ای شهر  و پشت درهای بدون نام در «مِی‌فِیر»(Mayfair) و «نایتزبریج»(Knightsbridge) هستند. لندن کُنام دیکتاتورهاست، زمین بازی ابرثروتمندان. اما لندن شهر ما هم هست. شهر امید، مقاومت و مبارزه.

سرمایه‌داری در حال از بین بردن ماست. بی‌کاری، حذف نیروی کار  و پیشرفت فاشیزم در «غرب». فقر، استعمار، بهره‌کشی وحشیانه در «جهان سوم» . جنگ و قحطی به‌خاطر منفعت. زندان‌های خصوصی، بازرسی‌های پلیس، دوربین‌های مدار بسته، برای اینکه بترسیم و حس کنیم که تحت کنترل هستیم. زندگی‌ای که معنا و زیبایی‌اش غارت شده است و رؤیاها و شأن ما به فروش گذاشته شده است.
بی‌خیال نباشید. صبر نکنید. به‌خاطر دوستانمان و آن‌هایی که به‌ ایشان عشق می‌ورزیم، به خاطر اجتماع‌مان، برای سیاره، و برای هرچیزی که آن‌ها تلاش می‌کنند از ما بگیرند. الان وقتش است. بیایید کنار هم قرار بگیریم و مبارزه کنیم. یک مبارزه‌ی مشترک.
در خیابان به ما بپیوندید.

۱۱ ژوئن: روز بزرگ کنش در مرکز لندن
۱۷ و ۱۸ ژوئن: اجلاس جی‌۸، انیسکیلن«Enniskillen»، شمال ایرلند
۱۰ تا ۱۸ ژوئن: هفته‌ی کنش‌ها، گفت‌وگو‌ها، ملاقات‌ها، فیلم‌ها، بازی‌ها، کنسرت‌ها و غیره در سراسر لندن و فراتر از آن.

اجلاس انیسکیلن«Enniskillen» چه می‌شود؟
ما بر این باوریم که هر حرکتی در انیسکیلن باید به طور محلی سازمان داده شود. شبکه‌ی توقف جی‌۸ «StopG8» از حرکت سازمان‌دهی شده‌ی محلی پشتیبانی می‌کند. فعلاً ما ما آخر هفته را خالی گذاشته‌ایم. برای اطلاعات بیشتر، گوش به خبر باشید.
آمدن به لندن:
ما به کسانی که از خارج از انگلستان به ما می‌پیوندند خوش‌آمد می‌گوییم. در هفته‌ی کنش مرکز تجمع و مکان خواب برای کسانی که به لندن سفر می‌کنند فراهم خواهد بود. (۱۰ تا ۱۸ ژوئن)
برای مشارکت و در تماس بودن با ما، لطفاً به فهرست پستی «توقف بین‌المللی جی‌۸» (Stop G8 International) بپیوندید. این فهرست پستی برای هرکسی که بخواهد به ما بپیوندد باز است، تنها لازم است به این صفحه بروید و ثبت‌نام کنید. https://lists.riseup.net/www/info/stopg8international
ما همچنین به مترجمانی نیاز داریم تا این اطلاعات را به بیشترین تعداد زبان ممکن ترجمه کنیم. اگر می‌توانید کمک کنید، لطفاً به فهرست ترجمه بپیوندید. این‌جا هم تنها لازم است که به این صفحه بروید و ثبت‌نام کنید.  up: https://lists.riseup.net/www/info/stopg8translations