Polski

CHCEMY CIEBIE!

Wszyscy się zgadzają – wkrótce będzie wybuch. Rosnące czynsze i malejące płace, reposesje domów kupionych na kredyt i cięcia zasiłku mieszkaniowego, wyburzenia mieszkań komunalnych by zrobić miejsce na nowe domy dla japiszonów. Kolejki do komunałki stoją w miejscu, podczas gdy odbiera się fundusze organizacjom charytatywnym pomagającym bezdomnym. Sytuacja będzie się pogarszać i wraz z tym wielu ludzi straci dom, będzie zmuszonych spać na ulicy, w hostelach lub u krewnych i  znajomych.
Dla wielu squatowanie pustych budynków to najlepszy sposób aby zdobyć dach nad głową, przejąc kontrolę nad własną sytuacją mieszkaniową i zaangażować się w życie społeczności.
Mimo to obecny rząd jest bliski realizacji projektu zaczętego już dawno – kompletnej delegalizacji squatowania i okupacji budynków. Obecna propozycja to do roku więzienia dla skazanych za to nowe przestępstwo. Oczywiście, jak wielu squaterów może potwierdzić, już teraz jesteśmy prześladowani i poddani zastraszeniom, niesłusznym aresztowaniom, brutalnym i nielegalnym ewikcjom przez policję, komorników i najemnych bandytów. Jeśli chcemy lepiej sobie radzić z aresztowaniami i więzieniem musimy lepiej rozumieć jak z tym walczyć.
Sieć Wsparcia Prawnego Squaterów (The Squatters Legal Network) to grupa zorgniazowana by zapewnić sobie i innym squaterom wsparcie i informację prawną, warsztaty, samokształcenie i wsparcie dla aresztowanych. Musimy się zorgnizować aby sprostać wyzawaniom, które nadchodząca kryminalizacja postawi przed squaterami. To wsparcie potrzebne jest już teraz. Sieć wzajemnej pomocy jest sumą swych części – skontakuj się z nami jeśli chesz się przyłączyć i zaangażować.
Rząd chce chronic interesy właścicieli nieruchomości, którzy utrzymają je jako pustostany, spekulują na nich i napędzają gentryfikację dla zysku, podczas gdy ludzie śpią na ulicy. Jakichkolwiek nie ustanowią praw, ludzie dalej będą squatować – by mieć dach nad głową, by tworzyć autonomiczne centra socjalne, by kontestować i uwalniać budynki. Robiąc to staną się ofiarami prześladowań i oskarżeń w sądach. Musimy sobie pomagać w każdy sposób wymagany przez tą sytuację.
NIECH MÓWIĄ CO CHCĄ, MY I TAK BĘDZIEMY SQUATOWAĆ
sln@aktivix.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *