Polski

Polski  (Polish)

Wspólna walka.

W czerwcu przywódcy G8 (ośmiu najbogatszych państw świata) spotkają się na szczycie w Irlandii Północnej. Podczas gdy kryzys gospodarczy zbiera swoje żniwo, a eksploatacja Ziemi postępuje, kapitaliści i ich politycy zachowują się jakby nigdy nic. Kapitalizm to system, który zabija, wykorzystuje i poniża wielu dla zysku nielicznych.

10-14 czerwca organizujemy tydzień akcji i wydarzeń w Londynie, sercu światowego kapitalizmu. Za wszystkimi korporacjami, bankami, funduszami hedging’owymi) oraz miliarderami grabiącymi nasz świat kryją się konkretne adresy i nazwiska. Ukrywają się w szklanych wieżowcach w Centrum, czy za nieoznakowanymi drzwiami w dzielnicach Mayfair i Knightsbridge. Londyn jest pralnią pieniędzy dyktatorów i placem zabaw najbogatszych. Ale Londyn to także nasze miasto. Miasto nadziei, oporu i walki.

Kapitalizm nas zabija. Bezrobocie, cięcia socjalne i wzrost faszyzmu na „Zachodzie”. Ubóstwo, kolonializm, brutalny wyzysk krajów „trzeciego świata”. Wojna i głód w imię zysku. Prywatne więzienia, kontrole policyjne, monitoring miejski mające nas nadzorować i zastraszyć. Życie pozbawione znaczenia i piękna. Nasze marzenia i nasza godność wystawione na sprzedaż.

Nie ignorujmy. Nie czekajmy. Dla naszych przyjaciół i naszych bliskich, naszej społeczności, naszej planety i wszystkiego tego, co nam chcą odebrać. Nadszedł czas. Zjednoczmy się i walczmy. To nasza wspólna walka.

Przyłącz się do nas na ulicach Londynu:

11 czerwca: wielki dzień akcji w centrum Londynu

10-14 czerwca: Tydzień Akcji (dyskusje, spotkania, filmy, imprezy, koncerty i nie tylko, na i poza terenem Londynu)

17-18 czerwca: Szczyt G8 w Enniskillen w Irlandii Północnej

*********

A co ze szczytem w Enniskillen?

Uważamy, że wszelkie działania w miejscu szczytu powinny być inicjowane przez tamtejszą społeczność lokalną. Grupa STOP G8 będzie wspierać lokalnie zorganizowaną mobilizację. Koniec tygodnia pozostaje na tę chwilę niezaplanowany. O wszelkich nowych informacjach będziemy informować na bieżąco.

Przyjazd do Londynu:

Zapraszamy wszystkie osoby, również spoza Wielkiej Brytanii, do wzięcia udziału w mobilizacji. W czasie Tygodnia Akcji (10 -14 czerwca) zorganizujemy miejsca noclegowe i miejsca spotkań dla wszystkich osób przyjezdnych.

Jeśli chcesz się zaangażować w działania Stop G8 International, zapisz się na naszą listę mailingową. Grupa ma charakter otwarty i każdy może do niej dołączyć. Kliknij w link i zarejestruj się: https://lists.riseup.net/www/info/stopg8international

Ponadto potrzebujemy tłumaczy, by wysyłać nasz przekaz w jak największej liczbie języków . Jeśli możesz nas wesprzeć i dołączyć do grupy tłumaczeniowej, kliknij w następujący link i zarejestruj się: https://lists.riseup.net/www/info/stopg8translations

#stopg8

network23.org/stopg8

stopg8@riseup.net