Türkçe

Türkçe (Turkish)

Ortak Mücadele Çağrısı

Bu Haziran, G8 (dünyanın en zengin ülkeleri) liderleri Kuzey İrlanda’da toplanıyor. Ekonomik kriz canımızı acıtıp, gezegenimiz yanarken, patronlar ve siyasetçileri her zamanki gibi iş dünyasını kutluyorlar. Kapitalizm: öldüren, sömüren ve azınlığın kârı uğruna çoğunluğu aşağılayan bir sistem.

Haziran 10-14 arası Londra’da eylem ve etkinlik dolu bir hafta düzenliyoruz. Londra küresel kapitalizmin kalbi. Şirketlerin, bankaların, serbest yatırım fonlarının ve dünyamızı talan eden milyarderlerin isimleri ve adresleri var. Onlar şehrin camdan kulelerinin içinde, Mayfair ve Knightsbridge’in işaretsiz kapılarının ardındalar. Londra, diktatörlerin para aklama yuvası ve süper-zenginlerin oyun alanı. Ama Londra bizim de şehrimiz. Umudun, direnişin ve mücadelenin şehri.

Kapitalizm bizi öldürüyor. “Batı”‘da işsizlik, bütçe kesintileri ve faşizmin yükselişi. “Üçüncü Dünya”‘da yoksulluk, sömürgecilik ve acımasızca devam eden sömürü. Kâr uğruna savaş ve açlık. Özel hapishaneler, polis kontrolleri ve bizi korkutmak ve kontrol etmek için koyulan güvenlik kameraları (CCTV). Anlamından ve güzelliğinden soyundurulmuş bir hayat, satışa sunulan hayallerimiz ve onurumuz.

Göz ardı etme. Bekleme. Arkadaşlarımız ve sevdiklerimiz için, insanlarımız ve gezegenimiz için, bizden almaya çalıştıkları her şey için. Zaman şimdi. Haydi bir araya gelelim ve savaşalım. Tek ortak mücadelemiz için.

Bize sokaklarda katılın:

Haziran 11: Merkezi Londra’da büyük eylem günü

Haziran 10-14: Eylem haftası, sohbetler, buluşmalar, filmler, oyunlar, konserler ve dahası, Londra ve çevresinde.

Haziran 17-18: G8 Zirvesi, Enniskillen, Kuzey İrlanda.

Enniskillen’deki zirveye ne olacak peki?

Biz, Enniskillen’deki zirveye yapılacak eylemlerin yerel olarak başlatılması gerektiğine inanıyoruz. “G8′i Durdur” ağı, yerel olarak düzenlenen bir seferberliği destekleyecektir. Eylem haftasının sonunu şimdilik boş bırakıyoruz. Daha fazla bilgi geldiğinde size haber vereceğiz.

Londra’ya geliş:

Birleşik Krallık dışından seferberliğe katılmak isteyenleri samimiyetle karşılıyoruz. Eylem haftası (10-14 Haziran) için Londra’ya gelenler için ortak bir buluşma noktası ve kalacak yer sağlayacağız.

Mücadeleye katılmak ve bizimle irtibatta olmak için lütfen “G8′i Durdur Enternasyonal” e-posta listesine katılın. Listeye katılım herkese açıktır. Katılmak için şu adrese girip üye olun: https://lists.riseup.net/www/info/stopg8international

Bu mesajı başka bir dile çevirmek isterseniz, yine aynı adrese girip üye olun: https://lists.riseup.net/www/info/stopg8translations

#stopg8

network23.org/stopg8

stopg8@riseup.net